Amatőr asztaliteniszezők apraja-nagyja versengett hétvégén a Hétvezérben

Az amatőr asztaliteniszezők számára a december Fehérváron a megmérettetés időszaka. A Fejér Megyei Szabadidősport Szövetség hagyományos amatőr asztalitenisz versenyén 8-74 éves korú amatőrök indultak, hogy eldöntsék az érmek sorsát. A csoportos körmérkőzéses, illetve kieséses rendszerű játékokat Végh György versenybíró és Horváth Gabriella-Horváth István (FEMSZISZ) szervezők bonyolították le a Hétvezér Általános Iskola tornatermében.
2017.12.11. 09:10 |
A páros csatákkal indult a versenyprogram, ezt az egyéni számok követték, utoljára pedig a vegyes párosok küzdelme zajlott. A visszatérő egymás technikáját már jól ismerő versenyzők mellett szerencsére mindig felbukkannak új arcok. Ők vagy a kiírást látva kaptak kedvet a játékhoz, vagy egy-egy ismerős meghívására érkeztek. Többen hajdani játéktudásukat elevenítették fel hosszú kihagyás után. Üde színfoltot hozott a gyerekek csoportjában a Vörösmarty Mihály Általános Iskola Szárazréti Tagiskolájának Földvári Ferenc edzővel érkező kislány csapata. Az apróságok igazán átélték a játékot: nem volt ritka egy-egy poén után a felugrás, nevetés és persze a másik megtapsolása, biztatása is. Az örömteli és felszabadult játék volt a meghatározó, de azért minden pontért megküzdöttek. Közülük legkiválóbban Kis Eszter teljesített, aki egyéniben és párosban is első helyezést szerzett, így ő lett a nap legfiatalabb aranyérmese. A 10-12 éves korosztály fiú bajnokságot Komjáthy Levente nyerte meg.

Az amatőr asztalitenisz-verseny legeredményesebb játékosai Dr. Göde Andrea (3 arany), Georg Keilhauer (2 arany, 1 ezüst), Gorbai Benedek: (2 arany és - a felnőtt mezőnyben szerzett - 1 bronz) lettek.