Alicantéban edzőtáboroztak a Dávid Kornél Kosársuli fiataljai

A DKKS- Alba Regia SC U16-os csapat a spanyolországi Alicante városában a helyi Carolinas csapat meghívására egy hétig edzőtáborozott, valamint részt vett egy 4 csapatos tornán. Nem vallottak szégyent a fehérvári fiatalok, csak a torna döntőjében maradtak alul a házigazdákkal szemben.
2012.09.03. 12:14 |

A csapat edzéseit vezető Szigetvári Zoltán, valamint Tápai Márton vezetésével indult útnak a 14 játékos augusztus 20-án. A napi program minden reggel egy tengerparti futással kezdődött 8 órakor, ahol a még ilyenkor nem forró homokban kitűnő erőnléti edzést lehetett végezni. Ezt követően reggeli, majd 3 órás tengeri fürdőzés volt a program, kicsit a "vakációs" érzést erősítve. Az esti edzéseket a vendéglátók pályáján végezték a srácok, technikai és taktikai elemek gyakorlásán volt a fő hangsúly.
Alicante 300.000 lakosú város, ahol több mint 40 utánpótlás neveléssel (is) foglalkozó egyesület található, köztük az elmúlt bajnoki szezonban még ACB ligás Lucentum csapata. Utóbbi korosztályos csapatával szintén részt vett azon a tornán, amelyre a DKKS is meghívót kapott. A magyar fiúk nem vallottak szégyent, hiszen az első két találkozójukat nagy fölénnyel nyerték meg. A döntőben a Lucentum ellen végig szoros mérkőzésen felváltva vezettek a csapatok, a végén kissé elfáradó fehérváriakkal szemben a spanyolok 52-48-ra nyertek, így övék lett a kupa. Az eredményhirdetéskor a torna legjobb ötösébe 3 fehérvári játékos -Abu Patrik, Cimer Máté, Fülöp Bence- bekerült, a torna legértékesebb játékosának járó címet Fülöp Bencének adták a csapatok edzői.
Szigetvári Zoltán vezetőedző az egy hetes, szponzori támogatásból megvalósuló edzőtábort a csapategység kialakítása, valamint az erőnlét fejlesztésének szempontjából kiválóra értékelte. A srácok megtapasztalhatták a méltán nemzetközi hírű spanyol kosárlabdát testközelből, melynek alapja a határozott, kemény védekezés. A munka itthon folytatódik.