Albacomp-siker a jól játszó Kecskemét ellen

18 ponttal 99-81 arányban győzött az Albacomp férfi kosárlabdacsapata hazai pályán ma este az NB1. 9 fordulójában. Walker 29 ponttal járult hozzá a sikerhez.

2003.11.23. 20:49 |

Walker-triplával kezdődött a mérkőzés, majd az ex-fehérvári McClendon büntetői következtek. 3 perc játék után már 5 volt ide, így Meszlényi Róbert, a vendégek vezetőedzője időt kért. A negyed felénél már 8-cal vezetett az Albacomp főként Bencze pontjainak köszönhetően. Az első 10 perc végén a két vendég triplára Walker büntetői és 3 pontosa adott választ, így az első negyed végén 33-22 arányban a fehérváriak vezettek.
A második negyed közepéig állandósult a 10-12 pontos hazai előny, ám némi fehérvári kihagyás miatt a Kecskemét feljött 7 pontra, így a félidő végén 54-47 volt Fodorék javára.
Vendégkosárral kezdődött a második félidő, ám Spivey triplája jókor érkezett. A kimaradt fehérvári triplák következtében a harmadik negyed 4. percére 4 pontra csökkent Borosék előnye. Aztán Pállai játékvezető döntései hergelték a fehérvári szurkolókat. Bencze és Walker pontjainak köszönhetően 9 ponttal ellépett az Albacomp, egy Walker-zsák után pedig már 12 volt az előny, ami egy bírói tévedés miatt, Szarvas duplájával 10-re csökkent.
9-0-s sorozattal nyitották a fehérváriak az utolsó játékrészt, ennek köszönhetően 15 pontra nőtt a hazai előny. Újabb albás gólok után immár megnyugtató, 21 pont volt 7 perccel a vége előtt a különbség. A fehérváriak ezt követően már nyugodtan játszhattak, a végére még egy McClendon triplakísérlet maradt, így 99-81 arányban győzött az Albacomp. A Keckemét, amíg bírta erővel egyenrangú partnere volt a fehérváriaknak.
Következik jövő héten pénteken a Falco elleni hazai mérkőzés.