Kevés dobott pont, újabb Alba-vereség az Európa-kupában

Súlyos bajnoki vereséget követően fogadta az Európa-kupában belga ellenfelét az Alba Fehérvár. A Proximus Spirou ellen is látszott, hogy gondjai vannak támadásban a magyar bajnoki címvédőnek, az első félidőben a dobószázalék a harminc százalékot sem érte el. A későbbiekben is üldözte ellenfelét az Alba, és egy gyenge színvonalú meccsen, ismét kevés pontot dobva elszenvedte újabb hazai vereségét a nemzetközi kupában.
2017.10.24. 19:14 |

A legtöbben ezúttal talán arra voltak kíváncsiak, magához tér-e az Alba a Pécsen kapott hatalmas pofonból, illetve a történelmi mélypontot jelentő „tizenkét pontos” ottani első félidő emlékével a háta mögött ezúttal milyen dobóformát mutat a magyar bajnok. Filipovics az első támadásból bevágott egy triplát, ami Pécsen szünetig tizenhét kísérletből sem sikerült a csapatnak… Utána viszont elrontott kísérletek jöttek, közben a belgák centerei pontokat szereztek. A 223 centis szlovák Fuseknek még a zsákoláshoz is alig kellett felugrania. Filipovics újabb hármasa majd Hill duplája Alba-vezetést jelentett és védekezésben is jól pörögtek ekkor a lábak. 10-0-át rohant a hazai csapat, jött a Spirou időkérése. Sikeres volt, fordítottak a vendégek, bár ehhez az Alba kapkodása is kellett. A lepattanókra is jobban figyelt a Charleroiból érkezett ellenfél, és vezetett három ponttal egy negyed után.
Zónáztak a vendégek, vélhetően tudták, milyen gondjai vannak ez ellen a Fehérvárnak. Igaz, a mieink is jól alkalmazták a területvédekezést, a második negyedben négy percig nem talált be a vendégcsapat. Akkor sem akcióból, de közben az Alba sem termelt, a negyed felénél 6-4 volt a játékrész állása… Ekkor alacsony szerkezetben volt fenn a Dzunics-csapat, Hill mozgékonysága hozott kiharcolt büntetőket. A másik oldalon Tuttle szorgoskodott a palánk alatt, elsőként érte el a tíz pontot. Nem volt éppen színvonalas szakasza ez a meccsnek, a hazaiak csak büntetőből tudtak betalálni,bár volt, hogy abból sem. Sokadik támadólepattanóját szedte vissza a Proximus Spirou, és bár a belgák sem remekeltek, növelni tudták előnyüket a kosárszegény meccsen.

Az első félidőben az Alba mezőnyből 27 százalékkal célzott, ez nagyon gyenge mutató, hazai pályán különösen. Lerohanást sem sokat láttunk, de a harmadik negyed elején végre igen: Markovics fejezte be. A belgák beragadtak a szünet utáni rajtnál, két perc sem telt el és időt kellett kérnie edzőjüknek, mert hat pontot dobva fordított a Fehérvár. Kasey Hill volt az első hazai játékos, aki tíz pontig jutott, de az időkérés után kizökkent ő is, a csapat is. Megint jöttek az elrontott támadások, amikből megindulva most a belgák rohantak egy 12-0-t és elhúztak tizeneggyel. Keller Ákos triplát dobott, küzdött, kapaszkodott az Alba, de megint az ellenfél dobott kosarat az utolsó másodpercben, miközben még lett volna lehetőség mezőnyben faultolni.

Nyolcpontos vendégvezetésnél indult a negyedik negyed, amelyet az Európa-kupa nyitányán nagyon elbukott az izraeliek ellen az Alba. Most némi kapkodás után Harris egy triplával közelebb csalta a csapatot, de erre Thomas azonnal válaszolt, Jarosevics pedig visszaállította a közte tízet. Hill tartotta a lelket az Albában, büntetőkkel, labdaszerzéssel, ziccerrel. A nem túl magas színvonalú meccshez a játékvezetők is „felnőttek” pár érthetetlen ítélettel, nagyobb gond volt, hgy kimaradtak a megítélt büntetők is. Egy nagy Keller-zsákolás csempészett örömet a sok bosszúság közé, de Fusek is visszatért, és behúzott egy passzt.  Rengeteget hibázott az Alba, és bár a belgák sem tűntek verhetetlennek, Grant jó befejezéseivel ismét elmentek tízzel. Két perc volt hátra, Kovács triplájára Gibbs három büntetővel felelt, és hiába kért időt Dzunics, számottevően nem változott a helyzet. Újabb hazai vereségével a kupában szinte reménytelen helyzetbe került az Alba Fehérár, amelnyek pénteken a Szolnok ellen kellene megmutatnia, hogy több van benne az eddig látottaknál.

Alba Fehérvár - Proximus Spirou 60-72 (15-18, 14-16, 13-16, 18-22)

Alba: Hill 17, Markovics 8, Harris 9/3, Filipovics 6/6, Keller Á. 8/6. Csere: Macon 2, Simpson, Kovács Á. 10/6, Keller I., Brbaklics.