A Videoton felnőtt csapata mellett az U14-es együttes is bajnoki címet szerzett

Az utolsó forduló előtt a Videoton FC U14-es csapata két ponttal előzte meg a tabellán a Puskás Akadémiát, mellyel egész szezonban hatalmas csatát vívott a bajnoki címért. Csütörtök délután a Vidi felnőtt bajnokcsapata együtt edzett a 14 éves fiatalokkal, szombat délelőtt pedig közel 150 szurkoló látogatott ki a mindent eldöntő Vasas Kubala Akadémia elleni bajnokira, amely nemcsak győzelmet, hanem bajnoki címet is hozott.
2018.06.02. 14:43 |

Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés Kovács Ferenc emlékére, ahol a szülők mellett az RBD számos tagja is ott volt a lelátón, és remek hangulatot varázsoltak Sóstóra. A találkozót a helyszínen tekintette meg a klub tulajdonosa, Garancsi István és Kovács Zoltán sportigazgató is.

Az első ziccer mindjárt a fehérvári fiatalok előtt adódott, 43 másodperc elteltével Petres Márk közeli lövését védte bravúrral az angyalföldiek kapusa. Egy perccel később pedig már gólnak örülhettek a fővárosi piros-kékek, Páll lövését még hárítani tudta Dala, a kipattanót azonban Angyal közelről a kapunkba lőtte (0-1). Szerencsére a korán bekapott gól nem fogta meg csapatunkat, és a 22. percben Morvai szabadrúgását követően Horváth fejelt szépen a Vasas kapujába (1-1). A második félidőben egyre nagyobb nyomást sikerült helyeznünk a vendégekre, melynek a 60. percben meg is lett az eredménye. Egy szép támadás végén Petres passzolt Fiáthnak, aki 16 méterről hatalmas gólt lőtt (2-1).

A 73. percben Petres eldönthette volna végleg a mérkőzést, ziccerét azonban bravúrral védte Török. A találkozó utolsó percében ismét Petres volt az egyik főszereplő, labdát szerzett az ellenfél kapujától 18 méterre, majd önzetlenül a középen üresen érkező Szombatinak passzolt, aki nem hibázott (3-1). A ráadás perceiben Páll fejesével még sikerült szépítenie a Vasas Kubala Akadémiának, de csapatunk győzelme - és a bajnoki cím - nem forgott veszélyben.

A lefújást követően hatalmas ünneplés vette kezdetét, a Vidi fiatal játékosai boldogan ünnepeltek a szülőkkel és az RBD-vel közösen. 2018-ban a Vidi felnőtt csapata mellett U14-es együttesünk is bajnoki címet szerzett. Szép volt fiúk!