A Videoton a legértékesebb a teljesen magyar tulajdonú vállalatok között

A száz legjobb, száz százalékban magyar tulajdonban lévő vállalatot listázza októberi számában a Forbes magazin, melynek felmérése szerint a Videoton a legértékesebb a teljesen magyar tulajdonú vállalatok között. A székesfehérvári vállalatcsoport egyben az ország tizenharmadik legnagyobb munkaadója.
2017.10.08. 18:03 |
A Videoton a legértékesebb a teljesen magyar tulajdonú vállalatok között

A száz legértékesebb magyar kézben lévő vállalat listáján két hónapig dolgozott a magyar Forbes, és közben több mint háromszázötven magyar cég mérlegeit – a konszolidáltakat is – nézték át a magazin és a Concorde MB Partners munkatársai. Az első helyre a Széles Gábor többségi tulajdonába, illetve Lakatos Péter és Sinkó Ottó érdekeltségébe tartozó Videoton került. A cég értéke 212 milliárd 266 millió 514 ezer forint. A székesfehérvári vállalat az ország tizenharmadik legnagyobb munkaadója – derül ki a Forbes októberi számából.

A második helyezett a Felcsuti Zsolt többségi tulajdonában álló MMPF Holding lett, amely az építőiparnak kínál termékeket meglehetősen széles skálán. A Videoton erejét mutatja, hogy a MMPF Holding értéke alig több, mint a fele Széles Gábor érdekeltségéének, persze a 112 milliárd 400 millió forint így sem nevezhető kevésnek. A képzeletbeli dobogó harmadik helyére a Nitrogénművek állhatna fel, a több mint tíz éve tartó komoly beruházási programnak köszönhetően a péti Európa legmodernebb műtrágyagyára lett. 

Érdekesség, hogy a százas listán szereplő cégek negyvenöt százaléka 1990-94 között alakult – bár egy részük már a rendszerváltozás előtt is létezett. Ez azt jelenti, hogy a 2017-ben legértékesebb vállalkozások majd fele legalább huszonöt éves, feltörekvő információtechnológiai cégeket például alig találunk köztük. A legnagyobbak a rendszerváltáskor kezdték, ugyanakkor az is igaz – és ezt épp az exporthányad mutatja –, hogy közülük sokan megértették, ha nem nyitnak a külpiacok felé, akkor lőttek a versenyképességnek és a növekedésnek.

Forrás: forbes.huMagyar Hírlap 

Gazdaság

  1. Nitrogénüzem a Harmannál

    Nagyértékű beruházás keretében épített nitrogénüzemet a Messer Hungarogáz az elektronikai gyártással foglalkozó Harman Becker Gépkocsirendszer Gyártó Kft. székesfehérvári gyárának területén. A cél az autóipari elektronikai gyártó nitrogénigényének közvetlen, helyszíni kiszolgálása egy új, energiahatékonyságot növelő technológiai megoldással. 

    2024.04.18.
  2. Alba Regia Állásbörze

    Harmadik alkalommal rendezték meg az Alba Regia Állásbörzét a Sóstói Stadionban pénteken. Többek között iparvállalatok, kereskedelmi szolgáltatók és közlekedési társaságok jelentek meg a seregszemlén, de voltak munkaerő-közvetítők is. A kiállítás iránt már a nyitáskor nagy volt az érdeklődés.

    2024.04.12.
  3. A magyar gazdaság helyzete, kilátásai

    A magyar gazdaság helyzete, kilátásai és a VOSZ programja volt napirenden a szövetség Fehérváron tartott vállalkozói fórumán. Az aktív szerepvállalás a fenntartható gazdaság kialakításában, a növekedés beindítása, a vállalkozói aktivitás fokozása és egy korszerű, hatékony vállalkozásfejlesztési rendszer kialakítása a legfontosabb feladat - hangzott el a fórumon, ahol vállalkozóktól azt kérték, nyissák meg a cégeiket a fiatalok előtt a duális képzés terén.

    2024.04.12.
  4. Fejlesztett az Alba-Kor Kft.

    Átadták az Alba Ipari Zónában az Alba-Kor Kft új felületkezelő üzemcsarnokát. A felületkezeléssel foglalkozó fehérvári Alba-Kor Kft. 722,86 millió forint összköltségvetésű fejlesztésének megvalósításával erősíteni tudja Magyarország zöldgazdaságát, az ipar környezettudatosabbá zöldebbé válását és egyedülálló technológiájával növeli a piaci részesedését.

    2024.04.11.