A települések harmadának nincs honlapja és hírlevele  

 Még mindig kiugróan magas azoknak az önkormányzatoknak a száma (az összes település 36 százaléka), amelyek saját honlap és hírlevél híján nem rendelkeznek megfelelő eszközzel a lakosság tájékoztatására. A települések 29 százalékának van hírlevele és weboldala is – derül ki a Tárki felméréséből.

2004.02.17. 10:29 |

 Még mindig kiugróan magas azoknak az önkormányzatoknak a száma (az összes település 36 százaléka), amelyek saját honlap és hírlevél híján nem rendelkeznek megfelelő eszközzel a lakosság tájékoztatására. A települések 29 százalékának van hírlevele és weboldala is – derül ki a Tárki felméréséből.

 
 Honlappal már az önkormányzatok csaknem fele rendelkezik, ám igen jelentősek a regionális különbségek. Amíg Közép-Magyarországon a települések 77 százaléka üzemeltet saját weboldalt, és átlagon felüli a honlapok aránya a Dél-Alföldön (68 százalék), valamint a Közép-Dunántúlon (64 százalék) is, addig a Nyugat-Dunántúlon ez az arány csupán 28 százalékos. A települések népességszáma összefüggést mutat a világhálóra kerüléssel. Míg a tízezer főnél nagyobb települések 97 százalékának van honlapja, addig az ezernél kevesebb lélekszámú községek csupán harmadának.

 Saját lap vagy hírlevél megjelentetése révén átlagosan az önkormányzatok 41 százaléka tájékoztatja a lakosságot. A községek 37 százaléka, a városok négyötöde, azaz 80 százaléka rendelkezik ilyen kommunikációs csatornával. Az ezer fő alatti kisebb községek mindössze 23 százalékában találunk hírlevelet vagy önkormányzati lapot, azonban az ötezer főnél népesebb települések kategóriájában már 85 százalékos az arány. A közép-magyarországi régióban az önkormányzatok 73 százalékának, a dél-alföldiben pedig kétharmadnak van saját újságja vagy hírlevele.

Magyarország

  1. Segítsünk, hogy segíthessenek!

    Az év eddigi legnagyobb tartósélelmiszer-gyűjtését rendezi a Magyar Élelmiszerbank Egyesület és hozzá csatlakozva több fehérvári civil szervezet, illetve intézmény – köztük a Kríziskezelő Központ. A felajánlásokat május 10-én, pénteken és 11-én, szombaton négy helyszínen várják Székesfehérváron.

    2024.05.09.
  2. Több vonat a Balatonhoz

    Már az iskolai szünidő kezdete előtt egy hónappal, május 13-tól sűríti a Balatonhoz induló vonatforgalmat és növeli a kerékpárszállítási kapacitásokat a MÁV-Start. A június 21-ig tartó előszezonban már elindulnak a déli parton a kétóránként közlekedő Déli-Parti InterRégió vonatok a Déli pályaudvar és Fonyód, illetve Balatonszentgyörgy között.

    2024.05.09.
  3. Történelemből érettségiznek

    Középszinten három órán át, emelt szinten pedig négy órán keresztül írják a diákok a történelem érettségit szerdán. A középszintű töriérettségi első részében a rövid feladatok többek között a kereszténység elterjedésével, a barokk stílussal és az ipari forradalommal foglalkoznak,  az esszé témái között az angol alkotmányos monarchia és a második világháború kirobbanása is szerepel.

    2024.05.08.
  4. Elkezdődött a matekérettségi

    A matekvizsgákkal folytatódik a 2024-es érettségi szezon, több mint 75 ezren írásbeliznek közép- vagy emelt szinten. A középszintű írásbelin összesen 100 pontot lehet összegyűjteni: az első feladatrészben maximum 30, a másodikban pedig maximum 70 pontot szerezhetnek a diákok.

    2024.05.07.