A Teleki nyerte a kosárlabda diákolimpia városi döntőjét

Az Alba Regia Sportcsarnokban rendezték a fiú IV. korcsoportos kosárlabda diákolimpia városi döntőjét. A Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola a Tóvárosi Általános Iskolával csapott össze és simán nyerte a döntőt. A mérkőzéssel idén is Bogár Pálra az Alba Regia Építők legendás játékosára, edzőjére, Európa-bajnok kosárlabdázóra emlékeztek.
2018.03.08. 18:46 |
Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a IV. korcsoportos diákolimpiai döntő résztvevőit az Alba Regia Sportcsarnokban. Székesfehérváron a kosárlabda a legnépszerűbb sportágak között van, hagyományai és eredményei is köteleznek, ezért öröm látni, hogy a  fiatalok között is sok a tehetség. A döntő méltó tisztelgés az 1955-ös Európa-bajnok magyar válogatott csapatkapitánya, a fehérvári Bogár Pál emléke előtt – emelte ki az alpolgármester. Bogár Pál negyvenszeres magyar válogatott volt, az 1952-es helsinki olimpián a nemzeti csapat valamennyi mérkőzésén pályára lépett, 1955-ben pedig a Népstadionban vezette győzelemre a magyar csapatot a Szovjetunió elleni Európa-bajnoki döntőben. Székesfehérváron élt és dolgozott, edzőként is szolgálta az Alba Regia Építőket.

A városi döntőbe ezúttal a Teleki és a Tóvárosi csapata jutott, ezekben az iskolákban több, a fehérvári akadémián pallérozódó tehetség is tanul, ők és csapattársaik a diáktársak szurkolása közepette kezdték a döntőt. A Teleki végig fölényben játszott már szünetben negyven ponttal vezetett, és végül simán, 124.41-re győzött. Nagyban hozzájárult sikeréhez, hogy soraiban tudhatta a döntő legeredményesebb játékosát, Kovács Ákost, aki mindent tekintetben kiemelkedett a mezőnyből. A 15 éves, már 202 centi magasra nőtt tehetség 57 pontot szerzett, ezzel az utóbbi évek legjobb teljesítményét nyújtotta. A IV. korcsoportos városi diákolimpia győztese tehát a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola (Lengyel Botond, Botorcu Botond, Varga Bertalan, Katona Balázs, Maár Levente, Simon Benedek, Finy Ágoston, Finy Barnabás, Wágner Botond, Kovács Ákos, balla Máté, Márton Csanád, felkészítők: Fekete Csilla és Cseke Lászlóné). Második a Tóvárosi Általános Iskola (Pataki Bence, Barta Olivér, Erhart Zsombor, Pinczési Ádám, Olasz Tibor, Bondor Bálint, Bolla Gergely, Negyela Gergely, Szentgyörgyi Péter, Dallos Bence, Kalocsa Kevin, Ács Patrik, felkészítő: Szigetvári Zoltán).

A döntő után ünnepélyes eredményhirdetés következett, az érmeket Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok, valamint Simon Balázs, az Alba Fehérvár kosarasainak ügyvezető igazgatója adta át a gyerekeknek.