A Szolnok ellen sem tudott sok pontot dobni és nyerni az Alba

A legnagyobb rangadónak számító Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj mérkőzés nem hozott magas színvonalú kosárlabdát. Az Alba nem védekezett rosszul, de továbbra is hadilábon áll a támadások pontos befejezésével. A Szolnok ellen is csak hatvan pontig jutottak a fehérváriak, akik a negyedik negyed elején még e vendégek nyakán lihegtek, de akkor egy nagyon rossz periódus eldöntötte a meccset az ellenfél javára.
2017.10.27. 21:29 |

Lóránt visszatért, és rögtön a kezdőben szerepelt. Ezúttal azonban Markovics hiányzott az Albából. Tóth Ádám horgával indult a meccs, Hill büntetőkkel egyenlített. Felváltva vezettek a csapatok, a hazaiak Lóránt pontjaiban bíztak, a másik oldalon Milosevics és Vojvoda villant jó párat. Lépéselőnybe került a trónkövetelő, 10-17-nél időt kért Dzunics. 15-19-es állással ért véget az első negyed.

Andric közelijével folytatódott a meccs. 5-0-val kezdett az Olaj, 15-25-nél már szólt is a „Tíz! Tíz! Tíz!” a vendégtáborból. Sok volt a hiba mindkét oldalon, elvesztette a ritmust a bajnok. Kemény, férfias csata folyt a pályán. Aztán a Szolnok is beragadt. Keller kapcsolt rá, és hozta vissza látótávolságon belülre az Albát (29-32). 31-34 volt a félidő.

Lóránt középtávolijával indult a második játékrész, majd Perry és Milosevics is visszatette saját lepattanóját. Tovább őrizték előnyüket a piros mezesek, miközben fikarcnyit sem javult a színvonal. A hangulatra legalább nem lehetett panasz. Az utolsó percben 44-48-ig zárkózott a Fehérvár. Sőt, Keller triplájával egészen 47-49-ig.

A továbbiakban azonban nem volt okuk örömre a fehérvári szurkolóknak. Andric hintett egy középtávolit, majd Ford szerzett ziccert. Milosevics harmadik hármasát szerezte a meccsen, 7-0-val kezdett a Szolnok, időt kért Dzunics. Hiába. Perry hármasával újra kétszámjegyűvé vált a különbség. Padlót fogott a címvédő, 16-0-s szériát repesztett a vendég együttes. Hat perc után találtak be a hazaiak. Ezzel el is dőlt a meccs. Ötödik meccsén negyedik vereségét szenvedte el a magyar bajnokság címvédője, a Szolnok viszont továbbra is hibátlan - tudósított a bb1.hu

Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj 60-70 (15-19, 16-15, 16-15, 13-21)

Alba: Hill 8, Harris 5, Simpson 7/3, Keller Á. 5, Lóránt 17. Csere: Fenner 4/3, Filipovity 5/3, Kovács Á. 2, Horton 4, Keller I. 3/3.