Rekord mennyiségű szerzett és kapott pont, de sajnos Fehérvár Enthroners vereség

Negyedik mérkőzésén is vereséget szenvedett az elit kontinentális amerikaifutball-ligában a Fehérvár Enthroners: a European League of Football (ELF) elnevezésű sorozat szombati játéknapján Wroclabwan játszottak a fehérváriak.

Wroclaw Panthers - Fehérvár Enthroners 63-33

2023.06.25. 13:47 |

Fájdalmas veszteség érte a fehérvári csapatot, ugyanis kedden bejelentették, hogy az amerikai irányító, Jerod Evans távozott a klubtól, így a szombati meccsen ő már nem volt tagja a csapatnak.

Helyét a magyar amerikaifutball-válogatott irányítója, Hegedűs Máté vette át, aki életében először szerepelt az ELF-ben kezdőként.
A kezdeti megilletődöttség meglátszott a magyar csapat támadóin, az első negyedben nem tudtak pontokat tenni a táblára, a folytatásban azonban Hegedűs első touchdown átadása Jay Griffint találta meg, ezzel sikerült szépítenie az Enthronersnek (7–14). Hiába viszont az első pontok, a fehérvári védelem nem tudta tartani a lépést a hazaiakkal, így Griffin visszahordott hatpontosával is 42–13-as eredménnyel vonultak a félidei pihenőre a csapatok.

A második játékrészt egy eladott labdával kezdte meg az Enthroners irányítója, amit pontokra is váltott a Wroclaw, a folytatásban viszont egy futott touchdown mellett kettőt passzolt is Hegedűs – az egyik ráadásul egy 84 yardos játék volt közte és Benjamin Plu között. A fehérvári védelem nem tudott mit kezdeni a lengyel csapat támadóival, így végül a rekordnak számító 33 pont (ez volt eddig a legtöbb, amit a magyar csapat szerzett a ligában) csak ahhoz volt elég, hogy 63–33-as vereséggel távozzanak Lengyelországból.

Az Enthroners egy hét múlva a címvédő Vienna Vikings ellen lép pályára hazai környezetben.