A második félidőben fordított és Békéscsabán is nyert az FKC

Félidőben még háromgólos hátrányban voltak a fehérvári kézis lányok a Viharsarokban, de szünet után megint előkapták mostanában remekül működő védekezésüket. A második félidőben húsz percen át csak egyszer talált be a Csaba, fordított a Fehérvár KC, s bár a vége szoros és izgalmas lett, az újabb idegenbeli győzelmet megszerezték Triscsukék. Remekül sikerült meccsek után várhatják tehát a Vác elleni hazai rangadót!
Békéscsaba - Fehérvár KC 24-25 (16-11)
2013.01.09. 19:44 |

Azok után, hogy egy félidőn át partiban volt a Győrrel, majd Érden nyert a Fehérvár KC, szinte már esélyesként utazott Békéscsabára. A lila-fehéreket itthon simán verte, ráadásul a hazaiak ebben a szezonban saját közönségük előtt sem remekelnek. Persze senki nem számított könnyű meccsre, és nem is lett az: az első félidőben a Békéscsaba volt lépéselőnyben, Glusica és Nyikolajenko szórta a gólokat, a fehérvári védekezés nem idézte az érdi remeklést. Szikora Melindát le is cserélte Jensen mester, a kapuba Trimmel Brigitta állt, de csak futott az eredmény után az FKC.
Aztán a szünetben vélhetően megnyugtatta lányait a norvég vezetőedző, és a harci tüzet is sikerült felszítania, mert a második félidőben befalazta kapuját a vendégcsapat. Ez már a korábban látott, precíz és kemény védekezés volt, húsz percen át egyetlen hetesgólra volt csak képes a Csaba! Közben Triscsuk és társai megtalálták az utat a hazai kapuig, 21-17-re húzott el a Fehérvár. Innen még visszajöttek a hazaiak, így rendkívül izgalmas lett a hajrá, de érvényesült a törvényszerűség: ha egy csapat jó formába lendül, általában neki sikerül jól a hajrá is. Triscsuk szerezte a győztes gólt az utolsó percen belül, aztán hibába hajszolta a Békéscsabát a védelem - és már lehetett is ünnepelni az újabb sikert. Remekül kezdődött az év, a vasárnapi, Vác elleni hazai meccs pedig így valódi rangadó lehet!
Békéscsaba - Fehérvár KC 24-25 (16-13)
FKC góllövők: Triscsuk 6, Azari 4, Vaszari, Horváth, Siti, Emberovics 3-3, Tilinger 2.