A Magyar Kupa döntőjében az Albacomp

102-87 arányban győzött az Albacomp a Magyar Kupa elődöntőjében a Debrecen ellen az ARÉV Sportcsarnokban. Spivey 20, Fodor 19, 17 ponttal járult hozzá a győzelemhez. A székesfehérvári gárda szombaton a döntőben a Kaposvár ellen küzd a kupa elnyeréséért.

2004.04.09. 23:46 |

Pénteken az elődöntőkre került sor a Magyar Kupa négyes döntőjében Székesfehérváron. Az első mérkőzésen az alapszakasz-győztes Albacomp a második Debrecennel csapott össze a Gáz utcai csarnokban 2200 néző előtt.

Bojan Lapov kosarával kezdődött a mérkőzés. Ám Lee triplájával és Bukva 2 pontosával a 3. p. végén 5-4-re a vendégek vezettek. A 6. percben minimális, 2 pont volt a vendégek előnye, ám Lapov gyorsan egyenlített. Az első negyed utolsó harmada 15-15-ös döntetlennel kezdődött. A 8. percben 4 pontra növelhette volna előnyét az Albacomp, Fodor azonban kihagyta a büntetőket, Bukva pedig kiegyenlített. Fodor Gergely javított, hiszen a következő támadáskor egy triplát, majd egy duplát dobott. Az 5 pontos előnyből Tóth büntetőej miatt 4 maradt az első negyed végére.

Fodor G. büntetőivel kezdődött a második negyed (27-21). A 2. percben Valovics ítéletei borzolták a hazai kedélyeket. Spivey triplájával azonban a 4. percben 10 volt a különbség. Sitku hármasával valamelyest csökentett a vendégek hátrányából, de Bencze ésa Spivey pontjaival az 5. percben 12 ponttal vezetett az Albacomp (38-26). A 8. percben Lee 3. személyijét kapta, ám a debreceni játékos ezt nem fogadta örömmel, így technikait kapott. A 10. percben Boros triplájával 17-re nőtt a különbség. A félidő végére 16 maradt (54-38).

Bikva 2 pontosa nyitotta a második félidőt. A hazaikanál Fodor és Bencze, míg a vendégeknél Lee villogott, így a székesfehérvári gárda megtudta tartani 15 pontos előnyét. A 6. percben Fodor és Spivey pontjaival már 20 pont volt  akülönbség (67-47). Ám néhány apróbb hiba és bírói ítélet miatt 16 pontra csökkent az előny (67-51). A büntetőket rendkívül rossza arányban dobta az Alba., és a ziccerek is kimaradtak, így az utolsó percre 12 pontra olvadt a tekintélyes előny. Sőt a negyed végére 11 pont maradt a különbség. Ezt a negyedet a vendégek nyerték 5 ponttal.

Nyilas hármasával kezdődött az utolsó 10 perc (77-63). Sőt a 3. percben ismét betalált távolról, így már 17 pont volt Góbiék előnye, ami az 5. percre 11 -re fogyott. A negyed közepén rövid időn belül kipontozódott, míg a vendégeknél a második technikait begyűjtő Lee, Sitku és Lakatos jutott erre a sorsra. Kjött a kisebb hullámvölgyből az Albacomp, a 6. perc végén 16 volt ismét a különbség. A 8. percben Lapov csapatának 100. potnját szerezte. Az utolsó percben a közönség felállva tapsolt és zúgott a "Szép volt fiúk!".

Az ALbacomp tehát magabiztosan 102-87 arányban győzött, míg a másik elődöntőben a Kaposvár 93-74 arányban győzött. A szombati döntőben tehát az Albacomp a Kaposvár ellen küzd a Magyar Kupáért.