A lőállásban rontotta el versenyét Demeter Bence

Sokáig remekül szerepelt a budapesti öttusa-világkupán a Volán Fehérvár junior világbajnoka. A vívásban közepesen teljesített, de jól úszott és hibátlanul lovagolt Demeter Bence. A kombinált szám azonban nem sikerült, a lövészettel komoly gondjai voltak, így hiába rajtolt a második helyről, végül 27. lett. A hozzá hasonlóan junior világbajnok brit Cooke nyert, Marosi Ádám ezüstérmes.
2013.05.13. 07:48 |

A világkupa-verseny mezőnye nagyszerű öttusázókból állt, ám a páston valahogy mindenkinek rossz napja volt - mással aligha magyarázható, hogy egyetlen, ezer pont fölötti teljesítmény sem akadt. A verseny nagy öregje, a már 2002-ben világbajnok Sedlecky nyerte az első tusát, viszont ő korához méltón úszott - lassan... Így a közepesen vívó, viszont jól úszó Marosi, Demeter magyar duó feljött a lovaglás előtt. A lovaspályán pedig övék volt a legjobb produkció, mindketten hibátlan, 1200 pontos teljesítménnyel száguldottak a mezőny élére. Budapesti verseny, első két helyen magyarok - volt miben reménykedni a futás-lövészet kombó előtt. De sajnos csak a rajtig... Marosinak nem okozott gondot az első lövés sorozat, Demeter ellenben már ekkor bentragadt. Később sem javított, a négy sorozatából volt, amiben a maximális 50 másodperc alatt sem vitte be az öt találatot. Ez pedig ebben a számban végzetes, elfutott mellette a mezőny, végül 27. lett. Marosit a 21 éves brit Cooke előzte meg fantasztikus lövészettel, így 1996 óta továbbra is várni kell a magyar aranyra a hazai világkupa-versenyen.