A kosárportál szavazásán Brandon Wood lett március legjobb játékosa

A bb1.hu kosárlabda-oldal minden hónapban megszavaztatja olvasóit, melyik játékos nyújtotta a legjobb teljesítményt az adott időszakban. A végeredménybe a szurkolók véleményén kívül beleszámít a honlap, valamint a meccseket közvetítő Sport Klub szakértőinek szavazata is. Ezek összesítése alapján márciusban az Alba Fehérvár amerikai légiósát, Brandon Woodot találták legjobbnak.
2013.04.09. 11:19 |
A bb1.hu és a Sport Klub szavazói is úgy látták, hogy az Alba hátvédje volt március legjobbja - itt természetesen a bajnoki mérkőzések voltak a mérvadók, hiszn Wood a kupadöntőben nem lépett pályára. A szurkolók saját rangsorukban harmadik helyre tették, a jászberényi Rakics és a körmendi Austin mögé, de az összesített listán így is első lett, megelőzve Vojvodát (Paks) és Rakicsot. Brandon Wood márciusban három bajnokin is a legeredményesebbek között volt, Körmenden 23, a Jászberény ellen itthon 22, míg a Paksnak (szintén bajnokin) 18 pontot szórt. Érdekesség, hogy a légiós rotációban nemcsak a kupadöntőben, de a kaposvári bajnokin is őt hagyta ki Braniszlav Dzunics - és így is nyert a csapat, ami jól mutatja a fehérvári keret pillanatnyi erejét.
A bb1.hu szavazásán ősszel egy alkalommal már nyert fehérvári játékos: a bajnokság első hónapjában Ronald Moore-t választották legjobbnak.