A kiesés elől menekülő Békéscsaba legyőzte a Fehérvárt

Nem sikerült erőt meríteni a Budaörs legyőzéséből, kikapott Békéscsabán az Alba Fehérvár KC. A Viharsarokban a hazaiak a 24. perctől végig vezetve nyertek.
Békéscsaba – Alba Fehérvár KC 28-22 (13-11)

2018.04.14. 20:32 |

A kiesés elől menekülő Békéscsaba otthonában lépett pályára az Alba Fehérvár KC a női kézilabda bajnokság 20. fordulójában. A hazaiaknak minden megszerzett pont létkérdés, így Deli Rita alakulata nem számíthatott könnyű találkozóra, és nem is lett az. Bár a találkozó elején fehérvári szempontból még minden rendben volt, Nascimento vezetésével 3-1-re vezetett is az Alba. A házigazdák ugyan fordítottak, de nyolc perccel a szünet előtt ismét a Fehérvárnál volt az előny. A félidőben azonban 13-11 állt az eredményjelzőn. A kétgólos hátrány nem ledolgozhatatlan, a fordulás után azonban tíz perc alatt öttel lépett meg a Békéscsaba. És innét már nem volt visszaút, mert amikor két gólra felzárkózott az Alba Fehérvár KC, a vendéglátók megrázták magukat és zsinórban lőtt öt góllal eldöntötték a meccset. A 28-22-es győzelmével ugyan még mindig kieső helyen áll a Békéscsaba, de már csak egy pont a hátránya a Kecskeméttel szemben, a Fehérvár pedig visszacsúszott a kilencedik pozícióba.