A Kaposvár nyerte a Magyar Kupát

Rendkívül igalmas mérkőzésen a Kaposvár 83-81 arányban győzött a Magyar Kupa döntőjében az Albacomp ellen Székesfehérváron. A somogyi együttes története első kupa győzelmét aratta. A harmadik helyen a Debrecen végzett, miután a bronzmérkőzésen 80-79 arányban győzött.

2004.04.10. 21:35 |

A pénteki elődöntők után a házigazda Albacomp és a Kaposvár jutott a szombati döntőbe. A székesfehérvári gárda ebben az idényben kétszer is legyőzte a Kaposvárt, így a szúrkolók ünneplésre készültek.

Fodor triplájával kezdődött a mérkőzés. A Kaposvár első kosarát a 2.perc végén szerezte Varga három pontosával (5-3). A 4.perc elején Fodor már öt pontnál járt (8-3). Ám egy-két apróbb hiba utána a Kaposvár kiegyenlített. Simon büntetőivel a 7.p. végén a vendégek átvették a vezetést (14-16). Két perccel később Filipovics duplája már 6 pontos vendég vezetést jelentett. A negyed utolsó percében a különbség nem változott, hiszen a hazaiaknál Bencze, míg a túloldalon Ivkovics talált be (18-24).

Spivey duplája nyitotta a második negyedet. A fehérváriaknál továbbra is Fodor villogott, a 3.percben már 9. pontját szerezte, sőt büntetőből is betalált (26-30), ám továbbra is a Kaposvár vezetett. Spivey villogott, így már csak kettő volt a különbség, ám jött az újabb apró hullámvölgy, így a vendégek a 8.perc elején 7 ponttal vezettek. Ez a különbség maradt a félidő végéig (42-49).

Boros triplájával és Bencze duplájával ismét minimális volt a két csapat a különbség. A 2.perc végén Bencze ismét eredményes volt, így a hazaiak átvették a vezetést (50-49). A vendégek első pontjukat a negyedben csak a 3.perc végén szerezték Ivkovics révén. Egy perccel később Fodor értékesítette a büntetőket, így 4 ponttal, 56-52-re már Góbiék vezettek. Bencze Zoli elkapta a fonalat, hiszen a negyed közepén már összességében 17 pontnál járt, csapata pedig 59-52 arányban vezetett. Aztán feljött a Kaposvár és röviddel a játékrész zárása előtt Simon révén a vezetést is átvették. James utolsó pillanatban szerzett triplájával ismét 4 pont volt a kaposváriak előnye (66-70).

A zárónegyedben csupán a 4.perc közepén talált be a Farkas-legénység Lapov révén (69-74). A negyed közepén Lapov volt ismét eredményes és 1 pontra feljött az Albacomp (73-74). Az utolsó 3 perc 3 pontos vendégelőnnyel indult (76-78). Egy perccel a vége előtt a fehérváriak támadása nem volt eredményes, Simon pedig értékesítette mindkét büntetőjét. Az ellentámadás során Spivey triplát dobott (81-82). Simon dobhatott ismét büntetőt, a hazaiaknak pedig már nem sikerült pontot szerezniük, így a Kaposvár győzött 83-81 arányban és története során először lett Magyar Kupa győztes.

A döntőben Bencze 21, Fodor 17/3, Spivey 15/3, Lapov 12/3, Boros 11/3, Góbi 3, Nyilas 2 pontot szerzett. A vendégeknél Ivkovics 24, James 15/9, míg Simon 12/3 pontottaé járult hozzá csapatuk győzelméhez.

Ez a vereség azt jelenti, hogy az Albacomp ebben az idényben először kapott ki hazai pályán. Ezen a mérkőzésen a hazai pálya a bírók szempontjából nem a fehérváriaknak lejtett, hiszen Benczúr sporttárs többször is tévedett a kaposváriak javára.

A székesfehérvári gárda a bajnokságban pénteken a Nyíregyháza ellen hazai pályán kezdi meg a három győzelemig tartó negyedöntőt.