A jó kezdés volt az Alba Fehérvár győzelmének a kulcsa

Ahogy az utóbbi években mindig, ezúttal is a bajnoki döntőért lép pályára az Alba Fehérvár, az ellenfél a Kaposvár. Az elődöntő első meccsén hazai pályán játszott az Alba és jól ráhangolódva a feladatra magabiztosan vezetett az első félidőben. A másodikban szorosabb lett, de amikor kellett, megint jól védekezett, s végül nyert a Fehérvár, ezzel 1-0-ra vezet a párharcban.
Alba Fehérvár - Kaposvár 68-56
2013.05.08. 20:55 |
Ahogy az utóbbi években mindig, ezúttal is a bajnoki döntőért lép pályára az Alba Fehérvár, az ellenfél ezúttal a Kaposvár. Az elődöntő első meccsén hazai pályán játszott az Alba és jól ráhangolódva a feladatra magabiztosan vezetett az első félidőben. A másodikban szorosabb lett, de amikor kellett, megint jól védekezett, s végül nyert a Fehérvár, ezzel 1-0-ra vezet a párharcban.
KÉPGALÉRIA a mérkőzésről
 Keller Ákos kosarával indult, a vendégek két percig nem találták a gyűrűt. Akkor Dunn lendítette át őket a holtponton, de jöttek válaszként a fehérvári kosarak, főleg Keller és Hollis aktivitásának hála. Érződött az idegesség a Kaposvár játékán, a kérdés az volt, kihasználja-e ezt az Alba. Lepattanókkal, szerzett labdákkal adta meg az igenlő választ a csapat, és Wood triplájával már tíz ponttal vezetett a 7. percben. Az időkérés sem segített a somogyiakon, 25-7 is állt a táblán, nagyszerűen védekeztek a fehérváriak! Az első negyed hajrája aztán jobban sikerült Hendleinéknek, tizenkét pontra felzárkóztak.

Nagy harccal és kevés kosárral folytatódott a meccs, Juhos első triplája hazai oldalra billentette a mérleget.. Ugyanő osztott ki demoralizálóan nagy sapkát Hendleinnek, az ilyen kis párharcok is sokat számítottak. A Kaposvár légiós triójából Spica a 15. percben szerezte első kosarát - és Swanston akkor még eredménytelen volt... Vért kelett izzadni minden kosárért, nem is ment úgy a dobás az Albának, mint az elején, igaz, a vendégek is csak büntetőből találtak be. Hollis játékán érződött leginkább, hogy felpörgött az elődöntőre, sajnos a faultjai is gyűltek. Szünetre 39-26-os előnnyel mehetett a Dzunics-csapat.

Jones volt először eredményes a harmadik negyedben, de nem lehet mondnai, hogy ezzel megadta volna a jelet a többieknek - vagy ha igen, hát a Kaposvárnak. 11-0-t repesztett a vendégcsapat, amelyben ekkor kezdett igazán termelni a külföldi kontingens. Swanston vezérletével zárkóztak, két pontra is feljöttek a támadásban elbizonytalanodó Alba ellen, de a negyed végén Keller és Wood tett róla, hogy azért nyugodtabbak lehessenek a hazai szurkolók. Ez pedig lendületbe hozta az Albát, egy 15-2-es részhajrá az utolsó negyed közepére el is döntötte a meccset. Egyértelmű, hogy a mérkőzés eleje volt a kulcs a győzelemben, ahogy az is látszik, nagy csata lesz a két fél között - ebben most a fehérváriaknál van a lépéselőny.

Alba Fehérvár - Kaposvári KK 68-56 (25-13, 14-13, 12-19, 17-11)
 Alba Fehérvár: Moore -, Wood 20/6, Hollis 16/6, Szabó Zs. 4, Keller Á. 14. Csere: Juhos 3/3, Bódi, Jones 10, Supola 1.
 Kaposvári KK: Dunn 22/6, Drahos 2, Swanston 11/6, Hendlein 8, Spica 8. Csere: Kiss, Dávid 5, Szőke, Fekete.