A jó fizikum és az önbizalom a fordítások titka

Nem először fordult elő a kézilabda-bajnokságban, hogy a Fehérvár KC komoly hátrányból fordítva verte ellenfelét. Dunaújvárosban még a második félidőben is volt ötgólos előnyben a házigazda, a végén mégis néggyel Tilingerék nyertek - de a legemlékezetesebb a Kiakunhalas elleni, nyolcgólos hátrányból kivívott győzelem. A csapat edzője szerint mentális és fizikai erő kell az ilyen bravúrhoz.
2013.04.08. 10:33 |

Ha azt nézzük, hogy többször is álmosan kezdi a meccset a csapat, nyilván nem vidám a kép - de erénye a jelenlegi FKC-nek, hogy tud váltani, felpörögni és az ellenfél számára tarthatatlan tempót diktálni. Dunaújvárosban az első félidőben hattal is vezettek a hazaiak, és még a második játékrész első tíz percét is ötgólos előnnyel zárták. Ráadásul amikor innen kiegyenlített a Fehérvár, két eladott labdából megint az Újváros lépett el. De mégsem volt esélye a végjátékban, felőrölte ellenfelét Pål Oldrup Jensen együttese.
"Az első félidőben az Újváros nagyobb hittel játszott, sajnos nekünk sem a támadásunk, sem a védekezésünk nem állt össze. Ezt kihasználva a hazaiak sok kontragólt lőttek, nem tudtunk higgadtak maradni, ezért voltunk a szünetben jelentősebb hátrányban. Megbeszéltük, mik azok, amin feltétlenül javítanunk kell, és mivel tudjuk megfordítani az eredményt" - emlékezett Vaszari Virág, aki szerint a vezetőedző higgadtságra intette őket a szünetben, mondván, csinálják, ami az erősségük - és ez meg is történt a második félidőben.

Sitiék tudják, hogyan kell hátrányból nyerni a kiélezett meccseken.
A Kiskunhalas ellen nyolc gólról fordított az FKC, az idegenbeli hat győzelem alkalmával pedig négyszer is vesztésre állt szünetben. Vagyis úgy tűnik, képes a lélektanilag nehéz helyzetekre jól reagálni, ami az egyik legfontosabb feltétele egy csapat jó eredményeinek. Pål Oldrup Jensen szerint test és lélek ereje is kell ahhoz, hogy ez sikerüljön. „Úgy gondolom, hogy a fizikai állapotunk mindenképpen az egyik fő oka annak, hogy meg tudunk fordítani mérkőzéseket. Ugyanakkor az önbizalom is nagyon fontos tényező ebben. Hiszünk abban, hogy lehetséges, és ha képesek vagyunk jól védekezni, akkor minden megtörténhet" - mondta a norvég mester.

Mindezekkel együtt persze senki nem bánná, ha legközelebb végig vezetve nyerne a csapat, elvégre volt már olyan is, hogy villámrajtot vett egy meccsen. A következő találkozó április 17-én lesz a Veszprém ellen, amely némi meglepetésre legyőzte a Kiskunhalast az 5-8. helyért zajló rájátszás első fordulójában.