A Fehérvár Hockey Academy 19 bravúrja Debrecenben a hosszabbítás 9. percében

A Fehérvár Hockey Academy 19 jégkorongcsapata szerdán este kezdte meg Debrecenben a DEAC ellen a három győztes mérkőzésig tartó sorozatot. A tét a legjobb 8 közé jutás, és utána jöhet a rájátszás. Nem a fehérváriak voltak az esélyesek, de győztek!
2023.02.08. 21:53 |

DEAC-Fehérvár Hockey Academy 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1)

A székesfehérvári együttes a kapuban remekelő Márkus Levente és a meccs eldöntő Eriks Zohovs vezérletével hosszabbításban legyűrte a debrecenieket. A rendes játékidő döntetlenül végződött. A hosszabbítás – amely az egyenes kieséses szakaszban már az első gólig tart – áthúzódó FEHA19-fórral kezdődött, a fehér mezesek megdolgoztatták Hetényit. A túlóra 3. percében büntetőhöz jutott a DEAC, Novotny elképzelés nélkül vezette rá a korongot Márkusra. A nyílt sisakos csata sok izgalmas gólhelyzetet hozott, Hetényi és Márkus parádéztak, végül a mérkőzés 69. percében Zohovs a saját kék vonalától indulva addig vezette a korongot, amíg lövőhelyzetbe nem került, majd eldöntötte a találkozót (1-2).

Góllövő: Mihalik (58. perc), illetve Dobos (11.), Zohovs (69.)