A helyzet fokozódott, a fehérvári akadémisták hattal nyertek Debrecenben!

A szerdai nyert mérkőzés után nagy kérdőjel volt a második mérkőzés előtt: belehúz a DEAC és igyekszik hengerelni, vagy folytatja a Fehérvár Hockey Academy legénysége, és újabb meglepetést okoz? Megtörtént a váratlan, a fehérváriak hengereltek!
2023.02.09. 21:44 |

DEAC-Fehérváry Hockey Academy 0-6 (0-3, 0-3, 0-0)

A székesfehérvári fiatalok a szerdai, túlórás sikerük másnapján magabiztosan diadalmaskodtak Debrecenben! Alig telt tizenkét másodperc, máris a FEHA19 szerezte meg a vezetést Moksancev révén (0-1). A 13. percben Ambrus szerzett korongot a semleges zónában, Moksancevhez továbbított, az orosz légiós kiválóan cselezte be magát a kapu elé, majd kipókhálózta a felsőt (0-2). Tizenhét másodperccel a harmadzáró dudaszó előtt Racsinszkij bulielhozatalát követően Mingazov vette birtokba a pakkot, az orosz bekk távoli bombája – egy kis takarás segítségével – utat talált a hálóba (0-3).

A fordulást követően Hetényit Gönczi váltotta a vasak között, de rövidesen Dobos tálalta estében Némethez, a korongot, aki kifelé húzott, majd ütemtelenül kilőtte a hosszút (0-4). A 26. percben Keceli-Mészáros kaparta ki a gesztenyét Rétfalvinak,  a vendégek 56-osa pedig nem hibázott (0-5). A 35. percben Dobos és Rétfalvi összjátéka eredményezett gólt, a találatot az utóbbi játékos szerezte (0-6). A záróharmadban már nem esett több gól.

Folytatás vasárnap, ezúttal már Székesfehérváron, ahol a Fehérvár Hockey Academy 19 csapatának már csak egy győzelem kell a negyeddöntőhöz!