A hajrában 11-est hibázva kapott ki a Vidi Diósgyőrben

Egy félidő alatt kétgólos hátrányba került a Videoton, de a hajrában óriási nyomás alatt tartotta ellenfelét. A Diósgyőr a szerncsével sem állt hadilábon a nagy iramú, remek meccsen, és amikor Nikolics szépített, úgy tűnt, lesz esély a fehérvári pontszerzésre. Volt is, de az első számú gólfelelős a végén kihagyta a Paraiba buktatásáért megítélt büntetőt, így José Gomes irányítása alatt először szenvedett vereséget a hazai mezőnyben a Vidi.
Diósgyőr - Videoton 2-1 (2-0)
2013.04.07. 20:39 |

Nagy közönség, remek hangulat fogadta a csapatokat, s úgy tűnt, a Diósgyőr szárnyakat kapott a biztatástól. A Vidi belealudt a meccsbe, a széleken komoly gondjai voltak a védelemnek, előbb Tisza keresztlabdájából Luque, majd egy remek adogatás után Fernando sarokkal talált be. 2-0, még mielőtt igazán magához tért volna a vendégcsapat. Amely ezután azért éledezett, de sem Kovács, sem Gyurcsó nem tudott élni a nem kis eséllyel a diósgyőri kapu előtt. Kemény, gyors játék ment, a hazaiak jó védekezéssel óvták előnyüket, nem lemondva az ellentámadásokról. Fordulás után ezzel együtt egyre fokozta a nyomást a Vidi, Juhász be is talált, de les miatt nem adták meg a gólját. Az indulatok egyre jobban eluralták a pályát, amit Rudolf könyököse is jelzett, de legalább a szépítés összejött, Nikolics révén. Sőt, a Vidi gólfelelőse egyenlíthetett is volna, de hiába rúghatott 11-est Paraiba buktatása után, az elvetődő Ribánszky lábát találta el. Így, bár óriási elánnal támadott, a rossz kezdésért nagy árat fizetett a Vidi, amely José Gomes irányításával eddig nem kapott ki magyar riválistól.

Diósgyőr - Videoton 2-1
Gl: Luque, Fernando, illetve Nikolics