Söpréssel jutottak tovább a Fehérvár Hockey Academy jégkorongozói

A Fehérvár Hockey Academy 19 jégkorongcsapata az Erste Liga rájátszásának a lehetőségéért az alsóház legjobbja, a DEAC ellen vívta páros mérkőzés sorozatát, amely három győzelemig tartott. A fehérvári fiatalok meglepetésére söpréssel fejezték be a sorozatot.
2023.02.12. 20:01 |

Fehérvár Hockey Academy-DEAC 4-3 (2-1, 1-1, 1-1)

Igen szoros csatát vívott egymás ellen a két együttes. A fehérváriak két góllal – 2-0-ra, 3-1-re – is vezettek, de az egyetemi csapat egyenlíteni tudott. Az 54. percben Dobos gólja döntötte el a mérkőzés és a párharc sorsát. A debreceniek két emberelőnyből kettőt góllal fejeztek be, ez a ritka, 100 százalékos előnykihasználás is kevésnek bizonyult.

A 7-8. helyért a Fehérvár az Újpest-Dunaújvárosi Acélbikák párharc győztesével játszik.

Gólszerzők: Dobos (2. perc), Csollák (8), Farkas (24.), Dobos (54.), illetve Dalecky (10.), Novotny (34.), Dalecky (48.)