A DVTK jutott a Hepp Kupa végjátékába - a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia eredményei

A női B-csoportos kosárlabda csapat felnőtt a feladathoz, de a több extra teljesítményt felvonultató DVTK nyerte a negyeddöntőt.
2024.01.09. 09:08 |

Sokkal jobban kezdte a gárda a találkozót, mint októberben a bajnoki alapszakasz hazai mérkőzését. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, és hosszabb-rövidebb időszakokban a vezetést is átvettük. A pontgazdag első negyedet a DVTK nyerte 24-20-ra. A folytatás is szoros meccset hozott, a 12. percben ismét nálunk volt az előny (24-27) Drávecz 2+1-es akciójánál. A negyed közepén a hazaiak léptek meg (16. perc, 40-33), de hétnél nem volt nagyobb az előnyük, sőt, a Varga-Laufer duó a nagyszünet előtt ki is egyenlített. A félidőben 46-42 volt az állás. Rosszul indult számunkra a harmadik tíz perc: Oláh, Toman és Vég-Dudás kosaraival meglépett a Diósgyőr (23. perc, 57-46). Ez volt az első rosszabb periódusunk a mérkőzésen, és bár a negyed további részében megint egyenlő erők küzdöttek a pályán, ezt a tíz pont körüli deficitet végig magunk előtt görgettük. Vég-Dudás szállította a pontokat és a lepattanókat is a piros-fehéreknek, akik  71-57-re vezettek a záró tíz perc előtt. A lányok nem adták fel, és a fokozatosan tüntették el a különbséget. A 35. percben Frindt Nikolett pontjaival 76-71 állt a táblán, amikor Vég-Dudás jött ismét a hazaiak segítségére. A 38. percre fordulva Tózer Nemes hármasával dőlt el a mérkőzés (85-72). A vége 92-74 lett. Mindent beleadtak, de a DVTK jobbnak bizonyult.

A csapatkból Laufer Gabi (28 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz, 30 VAL) és Drávecz Boró (6 pont, 7 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 19 VAL) nyújtotta a legjobb teljesítményt. Az ellenfélnél Vég-Dudás 48, Aho Tyra 34, Toman Petra pedig 32 VAL-ig jutott.

A lányok vasárnap délután a fővárosban szerepelnek a Törekvés otthonában, aztán ismét megmérkőznek a DVTK U23-mal – immár hazai pályán, bajnoki meccsen.

DVTK U23 – Dávid Kornél KA 91-74 (24-20, 22-22, 25-15, 20-17)

Miskolc, DVTK Aréna, v.: Domán, Marton

DKKA: Varga S. 19, Frindt N. 7/3, Szücs Li. 2, Laufer G. 28/9, Papp L. 2

Csere: Szücs Lu. 8/6, Drávecz B. 6, Dávid M. 2 (Kötő L., Vas V.)

Egyet nyert, egyet veszített fiú junior B-csapat

Veszprémben győztek, a Tata ellen kikaptak Horváth Richárd tanítványai. Az elmúlt héten az utánpótlás csapatok közül csak a fiú junior B lépett pályára. A srácok a karácsonyi szünetből visszatérve rossz kezdés után a belső két negyedben alaposan helyben hagyták a Veszprém együttesét, és ennek a periódusnak hála, sima győzelmet arattak. A TSE ellen, hazai pályán már nem ment ilyen jól; három negyedet is megnyertek a tataiak, és itt is lényegében a harmadik tíz percben eldőlt a bajnoki. Budai Bálint a két meccsen 49 pontig jutott, Máté Barnabás pedig összesen 37 pontot tett a közösbe.

VUKE – Dávid Kornél KA 70-89 (21-12, 24-34, 10-30, 15-13)

DKKA: Budai B. 22, Máté B. 21, Antal D. 16/15, Vitéz B. 13, Kocsis M. 13/3, Arany Zs. 4, Bócz M., Zólyomi M., Szántó M., Scherer B., Müller S.

Dávid Kornél KA – TSE Basket 61-85 (20-26, 11-14, 9-25, 21-20)

DKKA: Budai B. 27/3, Máté B. 16/3, Bócz M. 8, Antal D. 3/3, Kocsis M. 3/3, Arany Zs. 2, Vitéz B. 2, Zólyomi M., Scherer B., Szántó M.