A cseh elittel mérkőzött meg a Fehérvár Rugby Club csapata

A Fehérvár Rugby Club férfi csapata a Vitéz Brno 7s kupán, a cseh bajnokság brnói fordulóján mérkőzött meg a tíz legjobb cseh csapattal. Három mérkőzésből egyet sikerült nyerniük a fiúknak az erős mezőnyben, ezzel 10. helyen zártak.
2018.08.15. 07:48 |

Vasárnap a csapat az első mérkőzését a házigazda Bystrc ellen játszotta, ez az összecsapás döntött a felső- vagy alsóházba kerülésről. Bystrc - Fehérvár 24-0

Az olimpiai hetes rögbire specializálódott cseh csapat már a mérkőzés legelején vezetést szerzett. A fehérváriak ezután összekapták magukat, és többször is pontszerzés közelébe kerültek, előbb Kovácsot szerelték a célvonaltól két méterre, majd Révfalusinak a célját érvénytelenítette a játékvezető az asszisztense javaslatára egy vonalpassz miatt. Lélektanilag jól jött a szünet a hazaiaknak, akik a második félidő elején több céllal is megkínálták a vendégeket. A végeredmény egy magabiztos 24-0 lett a hazaiaknak.

A második mérkőzésen a másik brnói csapat, a Dragon Brno volt a fehérváriak ellenfele az alsóházban. Fehérvár - Dragon Brno 17-22

Bár az eredményen nem látszott, a Bystrc ellen jól szervezte a játékot a magyar csapat, és így is folytatta a második összecsapáson is. A többszörös fordítások és hosszú passzok következményében teljesen szétzilálódó cseh védelmet először Kerék Ádám, majd Szabó Gergely büntette meg egy-egy céllal. Még a félidő előtt feltámadtak azonban a Sárkányok, és 10-7-es állással vonultak félidőre a csapatok. A második játékrész sokkal gyengébben indult a magyaroknak, a brnóiak kihasználták fizikális fölényüket, és a zöldmezesek szépen lassan felőrölték a maradék energiájukat elvesztő fehérváriakat. A mérkőzés végén még egy jól felépített ellentámadásnak köszönhetően Kovács Máté céljával és Őrsi Dávid jutalomrúgásával szépítettek a vendégek, így 24-17 lett a végeredmény.

Az utolsó mérkőzést a Nové Město na Moravě városából érkező RC Titáni ellen játszották a Vadkanok. RC Titany - Fehérvár 7-31

A nézőközönség szoros eredményre számított, hiszen a Brno a Titánokat is csak három ponttal tudta legyőzni. Hiába tűnt azonban a cseh csapat fizikálisan sokkal erősebbnek, a fehérváriak végig tudták dominálni az összecsapást. A magyarok óriási nyomást helyeztek a sárgamezesekre a védekezésükkel, így hibára kényszerítve őket. Először Szabó szerelte a Titánok irányítóját, aki mire fel tudott kelni a földről, addigra a még csak 17 éves Horváth Szabolcs már meg is szerezte az első fehérvári célt és jutalomrúgást. (Horváth a fehérváriak egyik legnagyobb reménysége, tavaly a Magyar Rögbi Szövetség legjobb U16-os játékosának járó díját kapta meg.) Pár perccel később az egyik cseh pillér került szembe Kendi Andréval és vesztette el a labdát, hogy aztán Kerék a mélységből, söprögető pozícióból lendületből érkező Szabónak adjon hosszú passzt – Szabó meg sem állt a célig. A cseheknek egyszer sikerült áthatolni a fehérvári védelmen, de Kovács egy 70 méteres sprinttel, Szabó pedig egy sikeres jutalomrúgással válaszolt. A félidőben 19-7 díszelgett az eredményjelző táblán. A Titánok a második félidő megkezdésekor egy trükkös kezdőrúgással próbálták menteni az esélyeiket, de Nánási összeszedte a labdát, és látatlanban passzolt Szabónak, akinek már „csak” az volt a dolga, hogy 60 métert fusson az utána iramodó sárgamezesek előtt. A 31-7-es végeredményt Sebők Norbert céljával és Őrsi rúgásával állították be a fehérváriak.

A tornán így az alsóházban 2., összesítésben pedig 10. helyezést értek el a Vadkanok, a bajnokság győztese pedig a prágai RC Tatra lett.

Szontágh Dániel vezetőedző a hétvége értékelése kapcsán elmondta, hogy reális eredmény született a magyar bajnokságnál sokkal nagyobb iramot diktáló mezőnyben, de az élmény és a tapasztalatok mindenképpen a csapat fejlődését szolgálták. A jövőben a játékosoknak nagyobb hangsúlyt kell fektetni az egyéni fizikum, erő és sebesség fejlesztésére, mert ugyan megfelelő taktikai alapokkal rendelkeznek az olimpiai hetes rögbi magasszintű művelésére, ezek a mérkőzések mégis megmutatták, hogy mindennek fizikai dominanciával is ki kell egészülnie.