A Bolzano Fehérváron sem botlott, Volán-vereség a hazai rajton

A jó kezdés, a znojmói győzelem után igen nehéz első hazai meccs várt a Volánra az EBEL 2013/14-es idényének elején. A három győzelemmel rajtoló ligaújonc, a Bolzano érkezett Fehérvárra, és igazolta is jó hírét az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A hazaiak futottak az eredmény után, de nem jutott pont a "Rókák" ellen. Vasárnap a Vienna lesz az ellenfél, szintén itthon.
Sapa Fehérvár AV19 - Bolzano 3-6
2013.09.14. 19:45 |

A dél-tiroli (hivatalosan olasz) Bolzano, amelyet Bozen néven is emlegetnek, valósággal berúgta maga előtt az EBEL kapuját: az Innsbruck és a Salzburg után a Viennát is megverte, így érkezett a megfiatalított Sapa Fehérvárhoz. Mondhatni, papíron a vendégek voltak esélyesek, és ezt igazolták is az első harmadban, amelyben két gólt lőttek. Közben a Volán talán túl bátortalan volt, de ezt kompoenzálta a második játékrész elején, Magosi ütötte az első hazai gólt az idényben. Kár, hogy válaszoltak is rá a vendégek, Marty Raymond pedig ekkor húzta meg a kapuscserét: Rajna helyett jött Bálizs. Õt se sokáig kímélték Eggerék, de a háromgólos hátrány csökkent, miután Tokaji emelt be egy kipattanót. Ráadásul lehetett volna még szorosabb, csak Kovács elhibázta az üres kaput.
A harmadik játékrész így is parádésan kezdődött: a könnyelmű olaszok emberelőnyben eladták a korongot saját kapujuknál, Naglich köszönte és beköszönt, egyre faraghva a hátrányt. Nem késett a válasz, úgy tűnt, semmi nem zökkentheti ki a Bolzanót. 3-5 után rutinosan játszva őrizte az eredményt a vendégcsapat, a Volán pedig nem tudott mit kezdeni az emberelőnyökkel. A végén Bálizst is levitte a Volán, de sikert ez csak a vendégeknek hozott, akik újabb góllal folytatták parádés sorozatukat, negyedik győzelmüket aratva.
Sapa Fehérvár AV19 - Bolzano 3-6 (0-2, 2-2, 1-2)
Gl: Magosi, Tokaji, Naglich, illetve Insam (2), Beaudoin, Bernard, Egger, Santorelli.