9 gólos fehérvári vereség

A Dunaferr SE női kézilabdacsapata 34-25 arányban győzött a Cornexi-Alcoa otthonában kedden este. A fehérváriaknak tehát nem sikerült a bravúr.

2004.01.01. 16:50 |

A megyei rangadó előtt a szponzorok és a szurkolók köszöntötték a két együttes világbajnoki ezüstérmeseit, majd a közönség elénekelte a himnuszt.
Kindl góljával szerzett vezetést a Dunaferr, a túloldalon pedig Kulcsár hibázta el a büntetőt. Az első negyedóra alatt állandósult az 1-2 gólos vendég vezetés, ám a 15. percben Kenyeres egy szép ejtés góllal egyenlített. Sőt, miután Csenki büntetése lejárt, Siti a vezetést is megszerezte (7-6). Ám néhány apró hazai hiba után ismét a dunaújvárosiak vették át a vezetést. A 17. percben óriási lehetőséghez jutott a Cornexi-Alcoa, hiszen előbb Kindl, majd Pigniczki kapott kettő perces büntetést. A kettős emberelőnnyel nem tudtak mit kezdeni a fehérvári lányok, a Dunaferr pedig tartotta előnyét. Olya annyira, hogy a 24. percben már 15-9-re vezettek Kiss Szilárd tanítványai. 4 perccel a félidő vége előtt a Cornexi ugyan feljött 3 gólra, ám jöttek az újabb hazai hibák, aminek következtében 5 gólos vendég előnnyel mehettek szünetre a lányok.
A második játékrészben nem tudott jelentősen feljönni a Cornexi-Alcoa, állandósult a 4-6 gólos dunaújvárosi előny. a végén pedig a bírók sem a fehérváriakat segítették, így a Dunaferr SE összességében megérdemelten győzött a megyei rangadón 34-25 arányban.