14,4 milliárd forintnyi fejlesztési pénzt a megye településeinek

Fejér megye 106 településéből - megyei jogú városok nélkül - ezúttal 69 kap fejlesztési pénzt, ami 134 sikeres pályázatot jelent. Összesen 14,4 milliárd forintnyi pályázati pénzt ítéltek oda Fejér megyében és hamarosan további 20 milliárd forintról születik döntés.
2017.05.01. 09:30 |

14,4 milliárd forintnyi Fejér megyei pályázatról született döntés a Terület- és Településfejlesztési Operatív program (TOP) keretében - mondta Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke. Emlékeztetett arra, hogy korábban mintegy 4,5 milliárd forintot már odaítéltek négy és öt számjegyű utak felújítására, a megye foglalkoztatási paktumára, valamint helyi gazdaságfejlesztési programokra.

Törő Gábor országgyűlési képviselő kiemelte, hogy választókerületének 29 településéből 14 nyert, majd hangsúlyozta, hogy Székesfehérvárnak "külön kalapból" 64 milliárd forint TOP-forrás jut.

Tessely Zoltán országgyűlési képviselő elmondta, hogy a 3-as körzet nyertes pályázatai "csupa jó célt" szolgálnak, mivel egészségház, orvosi rendelő, óvoda, bölcsőde, iskolai konyha és piac építésére, turisztikai fejlesztésekre, árvízvédelemre és energetikai beruházásokra nyertek az önkormányzatok. Jelezte, hogy a térség 25 településéből 21 nyert.

Varga Gábor országgyűlési képviselő elmondta, hogy az 5-ös választókerület 35 településéből 28 nyert, négy azonban még nem adott be pályázatot. A megítélt forrásokból ipari park fejlesztése, zöldváros-rehabilitáció is megvalósul.

települések és fejlesztések

Mór 500 millió forintot nyert zöldváros kialakítására, Etyek integrált turizmusfejlesztésre kapott 299 milliót, Martonvásár 460 milliót nyert városközpont megújításra, Bicskének 230 milliót ítéltek meg városi piac kialakítására, Ercsi 250 milliót kapott turizmusfejlesztésre. Perkáta az óvoda bővítésére kapott 180 millió forintot, Tác kerékpárút-építésre 277 milliót, Enying zöldváros kialakítására 500 millió nyert. Sárbogárd pedig 1,7 milliárd forinthoz jut, amelyből belváros-rehabilitáció, belterületi vízrendezés, kerékpárút-építés és iparipark-fejlesztés valósulhat meg.