0-3-ról állt fel a Videoton Pakson

Rémes első félidőt egy sokkal jobb követett Pakson fehérvári szempontból. A hazai együttes negyvenöt percnyi játék után 3-0-ra vezetett a Videoton ellen, a végén mégis csak egy pontnak örülhettek Pakson a Ligakupa E-csoportjának második körében.
MVM PAKS – VIDEOTON 3–3 (3–0)
2013.09.10. 20:16 |

A Ligakupát eddig egyszer, 2011-ben elhódító Paks húsz per játék után már 2-0-ra vezetett a háromszoros győztes Videoton ellen. Előbb Hefler Tibor vette be szabadrúgásból Tujvel kapuját a 10. percben, majd egy szöglet után Délczeg duplázta meg a hazai előnyt a 20. percben. A félidő végén jött az újabb paksi találat, Hefler lőtt el egy labdát húszon túlról, amit Tujvel csak kiütni tudott, a kipattanót pedig Kiss vágta be. A szünetben eldöntöttnek tűnt minden, 3-0-ra vezetett Horváth Ferenc együttese, a Vidi játékából pedig hiányzott az átütőerő.

Majd Zé Luis első labdaérintéséből, rögtön fordulás után szépített, a következő támadásból pedig majdnem újabb gólt szerzett. A 68. perben Szolnoki és Gyurcsó játszott össze remekül a jobb oldalon, utóbbi sarokkal tette társa elé a labdát, és az utóbbi időben kiváló formát mutató Szolnoki nem hibázott, 3-2. Már bemutatta a négy perces hosszabbítást a negyedik játékvezető, amikor a hosszabbításban némi szerencsével egyenlített Gyurcsó Ádám a 91-ik percben.

A találkozón a Vidi két játékosát Nildót, és Brachit is sérülés miatt kellett lecserélni, néhány perc különbséggel, a brazilt kórházba is kellett szállítani, információnk szerint Nildo izomszakadást szenvedett.
Jó hír viszont, hogy a Videoton korábbi játékosa, Horváth Gábor végre csapatot talált magának, a hírek szerint Pakson folytatja, ezt bizonyította, hogy találkozót megelőzően edzésszerelésben jött le éppen a paksi pályáról.

LIGAKUPA, E-CSOPORT, 2. FORDULÓ

MVM PAKS–VIDEOTON 3–3 (3–0)

PAKS: Csernyánszki – Nagy O., Nyári, Szabó J., Báló – Kecskés (Kovács G., a szünetben) – Csorba (Könyves, a szünetben), Heffler T., Kiss T., Tököli (Heffler N., 58.) – Délczeg
VIDEOTON: Tujvel – Brachi (Szolnoki, 57.), Gyepes, Tar, Mamadu – Nildo (Caneira, 54.), Tóth B. – Gyurcsó, Lupeta (Zé Luís, a szünetben), Paraíba – Torghelle

Gólszerzők: Heffler T. (1–0) a 10., Délczeg (2–0) a 20., Kiss T. (3–0) a 44., Zé Luís (3–1) a 46., Szolnoki (3–2) a 68., Gyurcsó (3–3) a 91. percben.